Korekta nosa - warto wiedzieć, że:

  • Według klasycznych kanonów piękna, długość nosa powinna stanowić środkową 1/3 długości twarzy. Natomiast szerokość nosa (w najszerszym miejscu) powinna być taka jak odległość pomiędzy wewnętrznymi kącikami oczu. Poprowadzenie przez twarz 4 pionowych linii – przez oba wewnętrzne i oba zewnętrzne kąciki oczu – powinno ją podzielić na 5 równych części, z której środkową zajmie nos.
  • Nos jest absolutnie centralną częścią twarzy. Pamiętaj, że nawet najładniejszy nos z okładki magazynu dla pań, może źle wyglądać, gdy zostanie przeniesiony na inną twarz. Myśląc o korekcji nosa bierze się pod uwagę ogólny kształt twarzy, układ policzków, warg, powiek, czoła i brody. Jeśli twarz jest pociągła, wymaga dłuższego nosa, okrągła – może dobrze wyglądać z krótkim i zadartym. Nos kobiety powinien być subtelniejszy, niż mężczyzny. Mężczyzna źle wygląda z małym nosem. Ponadto nos odzwierciedla także osobowość człowieka. Ludzie o władczych charakterach mają zwykle większe i bardziej wyraziste nosy niż osoby łagodne.
  • Według aktualnych statystyk około 10% osób po przebytej operacji plastycznej nosa jest niezadowolonych z końcowego wyniku i żałuje, że poddała sie takiej operacji. Istnieje również spora grupa pacjentów, którzy twierdzą, że wygląd nosa uległ znacznej poprawie, ale zgłaszają jednocześnie niedoskonałości, które chcieliby jeszcze zniwelować.
  • Operacje poprawkowe po wcześniej przeprowadzonej korekcie nosa, są statystycznie dużo bardziej obarczone ryzykiem niepowodzenia, aniżeli operacje pierowotne. Dlatego też kwalifikacja do zabiegu poprawkowego nie jest tak oczywista. Operacja poprawkowa nosa może w ostateczności doprowadzić w niektórych przypadkach do pogorszenia jego wyglądu.
  • Niektóre drobne zabiegi korekcyjne nosa można wykonywać również przy uzyciu kwasu hialuronowego. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwają ok 10 min. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Zabieg jest odwracalny, co stanowi jego dużą zaletę. Pacjent niezadowolony z wyniku po pewnym czasie odzyska wygląd pierwotny. Pacjenci zadowoleni mogą zabieg powtórzyć, lub poddać się operacji w celu uzyskania trwałego wyniku. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego stanowią skuteczną metodę maskowania drobnych niedoskonałości po operacjach chirurgicznych nosa. Dzięki mało inwazyjnemu zabiegowi można często uniknąć poważnej i ryzykownej powtórnej operacji nosa

Artykuły:

Wszystkie artykuły