Powiększenie piersi - warto wiedzieć, że:

  • Celem operacji powiększenia i korekty biustu implantami jest uzyskanie proporcjonalnego do reszty ciała wyniku, a nie tylko nieograniczone powiększenie wyniosłości piersiowej. Szerokość i wysokość nowych piersi powinna być dopasowana do szerokości i wysokości klatki piersiowej oraz całej sylwetki. Tak więc każdy chirurg plastyk przy dobieraniu implantów koniecznie dokonać pomiarów na ciele pacjentki. Trzeba pamiętać, że odpowiednie dobranie implantu nie jest mniej skomplikowane niż uszycie nowej suleinki, a prawdopodobnie bedą one służyły pacjentce dłużej niż nowa sukienka.

  • Na podstawie anatomii piersi, pacjentki można podzielić na „idealne kandydatki” do korekty piersi implantami i na „trudne przypadki”. Idealna kandydatka to kobieta z małymi, symetrycznymi wyniosłościami piersiowymi, z centralnie zlokalizowaną brodawką, bez cech opadania piersi. Ilość tkanek w okolicy piersi jest wystarczająca do pokrycia implantów, tak by był on niewyczuwalny i niewidoczny. Duża grupa pacjentek oczekujących na korektę piersi implantami ma tzw. „trudne piersi” do tego typu zabiegu. Do tej grupy pacjentek należą panie z piersiami opadniętymi, zanikowymi, niedorozwiniętymi, panie z małymi piersiami i słabym pokryciem (panie bardzo szczupłe) oraz cała grupa pań z wadami rozwojowymi piersi, z których najczęściej spotyka się niedorozwój jednej piersi, piersi bulwiaste i zespół Polanda. „Trudne przypadki” są możliwe do korekty lecz konieczne w tych przypadkach bywają zabiegi dodatkowe mogące pozostawić blizny zewnętrzne.

  • Implanty silikonowe nie zmieniają się z czasem, podczas gdy ciało kobiety podlega zmianom. Może się więc zdarzyć, że po latach implanty nie pasują do zmienionych tkanek kobiety. Do istotnych zmian w wyglądzie piersi może dojść w wyniku ciąży, karmienia i zmiany wagi ciała. W takim przypadku należałoby ponownie skorygować chirurgicznie kształt piersi, co związane jest z kolejną operacją, której jednym z elementów jest zwykle wymiana implantów na nowe.

Artykuły:

Wszystkie artykuły