Operacje plastyczne twarzy

Operacje plastyczne twarzy, stanowią grupę zabiegów, które powinna być zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów.

Najczęściej wykonywaną przez dr Macieja Charazińskiego operacją plastyczna twarzy jest korekcja nosa. Do jej wykonania chirurg plastyczny powinien nie tylko charakteryzować się najwyższymi zdolnościami operatorskimi, lecz także ogromnym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów. Jest ono szczególnie potrzebne przy operacji nosa, ponieważ w trakcie tej operacji nalezy liczyć się z licznymi trudnościami wynikającymi z anatomii i stopnia skomplikowania zabiegu. W tym wypadku doświadczenie operatora jest trudne do przecenienia.

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów twarzy, znajdują się również takie operacje jak korekta uszu, czy też korekta  powiek górnych. Zabiegi te są standardowo wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co niesie za sobą szereg pozytywnych informacji dla pacjenta. Wiąże się to z mniejszym obciążeniem organizmu, krótszym czasem trwania operacji oraz szybką rekonwalescencją i wysoce zadowalajacymi efektami pooperacyjnymi.

Bardziej skomplikowane operacje plastyczne twarzy to lifting oraz korekta powiek dolnych. Czas trwania tych zabiegów i wysoki stopień koncentracji chirurga skłania do przeprowadzania tych operacji w znieczuleniu ogólnym. Tu również bardzo duże doświadczenie operatora odgrywa kluczową rolę.

Grupę operacji plastycznych twarzy uzupełnia przeszczep tkanki tłuszczowej, który może być również wykonywany w inne okolice ciała. Procedura ta, stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej w postaci wszelkiego rodzaju wypełniaczy i może być często uzupełnieniem liftingu twarzy, lub też być wstępem do bardziej złożonych operacji.

Artykuły:

Wszystkie artykuły